Lavazza Gran Riserva zrnková káva 1 kg
Kód: 3879potraviny
3500 Kč / 151 EUR
Související produkty
Detailní popis produktu
Lavazza Gran Riserva představuje vytříbenou a elegantní kávovou směs v tradičním italském stylu. Značná část této prémiové kompozice je tvořena ručně sbíranou promytou a přirozeně sušenou Arabikou z vysokohorských oblastí Střední a Jižní Ameriky (80 %), kterou doplňuje pečlivě vybraná promytá Robusta (20 %) včetně ceněných odrůd Kaapi Royale z Indie a zrn z ostrova Jáva.
Každé zrnko je praženo do tmavšího stupně tak, aby si zachovalo svou přirozenou sladkost a uvolnilo plný aromatický potenciál. V šálku zaujme bohatou vůní a harmonickým chuťovým profilem, ve kterém dominují tóny javorového sirupu, sladkého karamelu a pražených vlašských ořechů. Káva má nízkou kyselost, plné tělo a dlouhotrvající, elegantní dozvuk. Je perfektní volbou pro přípravu tradičního silného espressa s hustou cremou, stejně jako pro sametové cappuccino nebo latte macchiato.
Lavazza Gran Riserva:
- Typ kávy: pražená zrnková káva
- Značka: Lavazza
- Řada: Gran Riserva
- Hmotnost: 1 kg (1000 g baleno v ochranné atmosféře)
- Složení: 80 % Arabica / 20 % Robusta
- Původ zrn: Střední a Jižní Amerika, Indie (Kaapi Royale), Jáva
- Stupeň pražení: tmavé
- Intenzita: silná, ale vyvážená a jemná
- Kyselost: nízká
- Chuťový profil: sladká a plná chuť s tóny javorového sirupu, karamelu a pražených vlašských ořechů
- Určení a příprava: ideální pro espresso, cappuccino, latte macchiato, automatické i pákové kávovary
Káva není nijak dochucována!
LAVAZZA
V roce 1895 si Luigi Lavazza v Turíně otevřel koloniál a začal pražit vlastní kávu. V roce 1915 se Lavazza stala jedním z nejvýznamnějších importérů a pražíren kávy v Itálii. Udělali totiž revoluci v materiálech při balení a začali používat pergamen, který zachoval veškeré aroma a vůni čerstvé kávy.
Ve 30. letech pořídili dodávku a díky ní mohli rozvážet čerstvou kávu svým zákazníkům.
V roce 1971 představila Lavazza jako první vakuově balenou kávu do hliníkových fólií, čímž se jí podařilo být zase o něco výjimečnější než ostatní firmy.
Nyní řídí společnost Lavazza již 4. generace rodiny Lavazza a v roce 2015 oslavila neuvěřitelných 120 let své existence.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Produkty |
|---|---|
| EAN: | 8000070022300 |
| Výrobce: | Lavazza |
| Druh: | Arabica+Robusta |
| Forma: | Zrnková |
| Balení: | 1kg |
| Stupěň pražení: | Tmavé |
| Poměr směsi Arabika/Robusta: | 80/20 |
| Chutě: | Sladká, Karamel, Vlašský ořech, Javorový sirup |
| Země původu: | Střední Amerika, Jižní Amerika, Indie, Jáva |
| Crema: | 2 |
| Hořkost: | 1 |
| Kyselost: | 1 |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
.png)


